SDS Hazırlığı

 
 
SDS Hazırlığı
 

 
 

SDS Hazırlığı

Güvenlik Bilgi Formları (GBF) (SDS – Safety Data Sheet) kimyasal madde ve müstahzarları (karışımları) üreten, ithal eden firmaların ve alt kullanıcılarının kimyasal ürünü güvenle kullanmak için yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak amacı ile hazırlanmaktadır.
 

Güvenlik Bilgi Formları bilgi aktarımının en temel aracı olarak kabul edilir. 13 Aralık 2014 tarih ve 29204 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren “Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Güvenlik Bilgi Formları hazırlanır ve dağıtılır.

 

 

Güvenlik Bilgi Formları (GBF/MSDS) yasal bir sorumluluktur. Kimyasal madde üreticileri ve ürün ithalatçıları GBF hazırlamak ve kullanıcılarına sunmak mecburiyetindedirler.
 

Tehlikeli madde veya müstahzar satan üretici, tedarikçi veya alt dağıtıcılar müşterilerine Güvenlik Bilgi Formu sunmak zorundadır. Değişen şartlarda ve düzenlemelerde GBF’ler revize edilir.
 

GBF hazırlamak önemli bir iştir ve uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Uzman personellerimizden bu konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

 
 
 
×

DANIŞMANLIK TALEBİ

Danışmanlık istemek için aşağıdaki form ile bizlere ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizlere ulaşacaktır.